Slavnost sv. Františka v Sušici

V pondělí 4. října 2021 si v klášterním kostele připomeneme sv. Františka z Assisi. Slavnostní mši sv. v 18 h bude sloužit P. Roman Dvořák, liturgii doprovodí Ensemble 1631. Zveme i na Transitus a ranní liturgii v 8 h.

Číst dál...

Prázdninový fotosběr

Vitraj františkánské rodiny byste našli ve Velkém Újezdě, v Domově sv. Anežky. Tam jsme navštívili paní Annu Pavlíkovou, která je spjata se sušickým klášterem. Tam také začínáme s novými fotografiemi.

Číst dál...

logossmswebSetkání zaměstnanců Sociálních služeb Města Sušice u kapucínů

Jak dát najevo, že si vážíme služby zdravotníků, pečovatelů a sociálních pracovníků v této době? Zkusíme to ve středu 18. srpna 2021 od 19 h.

Číst dál...

Terciari tau 150Sliby terciářů v Sušici

V sobotu 7. srpna 2021 při mši sv. v klášterním kostele sv. Felixe v 18 h složí dva sekulární františkáni časné sliby. Jste zváni na samotnou slavnost i na pohoštění po liturgii.

Číst dál...

Porciunkule v Sušici

Na pondělí 2. srpna 2021 připadá slavnost Panny Marie Andělské z Porciunkule. Můžete přijít na bohoslužbu v 9, v 11 nebo v 18 h. Pozvání na hlavní poutní mši sv. přijal P. Marek Bonaventura Hric OFS.

Číst dál...

          Pohádkové fotopásmo

Na konci června Sušici navštívila herečka Lenka Sasínová a svým vystoupení potěšila přes osmdesát diváků. Z jednotlivých snímků si snadno pohádky zrekonstruujete. V článku najdete "rozcestník" i k dalším fotogaleriím.

Číst dál...