Vedeni provincie mNové vedení provincie

Ve dnech 31.8. - 1.9. zvolila proviční kapitula nové vedení provincie ve složení: provinční ministr: br. Dismas, provinční vikář: br. Vojtěch, rádcové: br. Radek, br. Šimon a br. Kryštof.

Balzam mKapucínský balzám

Letos ve spolupráci s Klášterní oficínou jsme obnovili dědictví našich bratří a to Kapucínský balzám, který historicky spadal do kategorie léčiv (viz historická etiketa), ale nyní je k dispozici jako doplněk stravy.

Číst dál...

Cyprian mO smrtelnosti

Podařilo se mi přeložit dosti aktuální pastýřský list sv. Cypriána, který byl napsán roku 252 při smrtící morové epidemii a tímto ho dávám k dispozici. br. Bonaventura

Celestino Aos mBr. Celestino kardinálem

Dalším kardinálem, který bude uveden do kardinálského sboru, bude Mons. Celestino Aós Braco OFMCap. - arcibiskup Santiaga de Chile.

Číst dál...

Raniero mBr. Raniero kardinálem

Náš spolubratr Raniero Cantalamessa byl podobně jako svého času kardinál Špidlík za odměnu jmenován kardinálem. Při této přiležitosti přinášíme překlad rozhovoru, který s ním vedla vatikánská novinářka Benedetta Capelli.

Číst dál...

LeonardoMelki mNoví mučedníci

28. října 2020 byl Svatým otcem Františkem schválen dekret, který uznává mučednictví br. Leonarda Melkiho a br. Tomáše Saleha, kapucínských bratří z kustodie Blízkého východu (Libanon a Sýrie).

Číst dál...