Sekulární františkánský řád

K terciářům, jak se sekulárním františkánům také říká, patří lidé, kteří se „uprostřed světa“ snaží žít podle evangelia – stejně jako svatý František. Olomoucké společenství – rodiny, se schází v našem klášteře každou třetí neděli v měsíci ve 14 h (kromě letních prázdnin). Výjimkou je červen, kdy se setkání koná v klášteře klarisek-kapucínek ve Šternberku.

 

Program začíná modlitbou breviáře, následuje rozbor Písma svatého, Napomenutí sv. Františka a sdílení. Jednou ročně se scházejí na celodenním setkání a v srpnu pak na duchovních cvičení. Další informace najdete na stránkách Sekulárního františkánského řádu.

 

Kontakt: Marcel Máčala, Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. (ministr místního společenství), br. Maxmilián Gottwald, Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. (duchovní asistent)

 

Kapucínská schola

Kapucínská schola je společenství mladých lidí, kteří se snaží chválit Pána svým hlasem na pátečních a nedělních bohoslužbách.

 

Zkoušky probíhají v pátek: půl hodiny přede mší svatou, tedy v 16.30 h, a hodinu po mši svaté nacvičují na neděli. Druhá zkouška je v neděli hodinu přede mší svatou, tj. v 9 h. Vedle zkoušek a zpívání v kostele rádi tráví čas také na společných výletech či prázdninových akcích.

 

Kontakt: Marie Fujeríková, Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

 

EgidioKomunita Sant' Egidio

Komunita Sant'Egidio je mezinárodní křesťanské laické hnutí, ve kterém se společně rozjímá Písmo, buduje přátelství s potřebnými a usiluje o mír a mezináboženský dialog mezi lidmi i národy. 

Číst dál...