Sekulární františkánský řád

K terciářům, jak se sekulárním františkánům také říká, patří lidé, kteří se „uprostřed světa" snaží žít podle evangelia – stejně jako svatý František.

 

Formační setkání

Scházíme se jednou za měsíc v klášteře u kapucínů, vždy třetí sobotu v měsíci, začátek ve 13:15 hod. Setkání jsou určena pro členy našeho místního bratrského společenství.

  • Program: modlitba, formace – řehole SFŘ, spisy sv. Františka, sdílení
  • Duchovní asistent: br. Dominik Vinahora OFMCap.

Kontakt: Zdislava Martina Filipová, Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., webové stránky MB

 

Modlitební skupina Padre Pia

Skupina je otevřená pro všechny ctitele otce Pia. Hlavní program setkání se koná vždy první úterý v měsíci od 17:00 do 19:45 hodin. Program (ZDE) začíná mší svatou. Následují informace ze světa, duchovní téma, sdílení o tématu dne, modlitba chval a díků. Třetí úterý v měsíci se obvykle konají lektorované biblické hodiny, příležitostně i pěší poutě s duchovním rozjímáním.  

Kontakt: Taťána Kestlerová, tkestlerova(@)volny.cz

 

Pěvecký sbor Proglas

Při kapucínském kostele působí Moravský cherubínský sbor – Proglas. Zpívají skladby české, latinské, staroslovanské i jiné. Jedná se většinou o vícehlasé zpěvy bez doprovodu nástrojů. Schází se každou středu v 18 hodin, s výjimkou prázdnin. Sbor je otevřený pro nové zájemce a zájemkyně.

Kontakt: Miroslav Hrodek, listar(@)post.cz

 

Anonymní alkoholici

Toto společenství sdružuje lidi, kteří jsou závislí na alkoholu. Jedinou podmínkou členství je touha přestat pít. Ve skupině sdílejí své zkušenosti, sílu i naději, že mohou vyřešit svůj společný problém a pomoci sobě i druhým k uzdravení. Scházejí se každé pondělí (17.30 h). Podrobnosti najdete na stránkách AA.

Kontakt: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., Jirka: 607 775 549, Hana: 724 770 744