kostelHrobka a klášter v audioprůvodci

Město Brno má nového audioprůvodce. Je online a posluchači se v něm dozví nejen o konkrétních historických památkách, ale též o významných lokalitách, městských částech nebo ulicích. Svůj prostor dostala i Kapucínská hrobka s klášterem.

 

Cílem celého projektu bylo získat autentické výpovědi konkrétních lidí, kteří jsou s daným místem nějak spjati – ať už v něm žijí, pracují, nebo k němu mají vztah. Vznikla tak pestrá mozaika příběhů s nadčasovým přesahem, zaměřená nejen na ty, kteří se do Brna chystají, ale také na Brňany samotné. Hrobkou posluchače provede její vedoucí Kateřina Hlouchová, klášter představí jeho kvardián br. Cyril.

 

Celý projekt zrealizovalo brněnské Turistické informační centrum, které také jednotlivé destinace vybíralo, a není bez zajímavosti, že brněnský kapucínský areál je jedinou církevní institucí, jež se ho účastní. Daří se tak naplňovat dlouhodobá vize brněnského vedení obou jednotek: prezentovat klášter s hrobkou jako výjimečné místo s duchovním i kulturním přesahem, které ve svém regionu nemá konkurenci.

 

Více se o celém projektu dočtete na adrese: https://www.gotobrno.cz/poznejte-brno/poslouchejte-brno/ a poslechnout si o hrobce a klášteru můžete na tomto odkazu: https://www.gotobrno.cz/misto/poslouchejte-brno-kapucinska-hrobka/

https://www.gotobrno.cz/misto/poslouchejte-brno-kapucinsky-klaster/

 

 [5. června 2021]