veceryduchotcovstviwebVánoční příběh v Sušici

V neděli 19. prosince 2021 jste zváni do klášterního refektáře na průsvitové divadlo. Paní Liběna Svobodová nám přiblíží události kolem narození Betlémského dítěte. Představení je určené pro dětské i dospělé diváky a začíná ve 14.30 h.

Číst dál...

adventproženy21webSušický Advent pro ženy

V neděli 12. prosince 2021 v rámci "Adventu pro ženy" si můžete přijít poslechnout zamyšlení sestry Vlasty Čaplové nad třemi příchody Ježíše Krista. Kdy a kde? V refektáři sušického kláštera od 14.30 h.

Číst dál...

svjosefwebUzavření kostela sv. Josefa

Z důvodu covidové karantény je kostel sv. Josefa na náměstí Republiky od 20. listopadu 2021 do odvolání uzavřen. Děkujeme za pochopení.

 

Longo beatifikace maleBlahořečení kapucínky

Při nedělní modlitbě Anděl Páně dne 10. října 2021 požádal papež František o potlesk pro dva nové blahoslavené: zakladatelku řádu klarisek-kapucínek, Marii Laurencii Longovou, a zakladatele oblátek Nejsvětějšího Srdce, otce Francesca Mottolu.

Číst dál...

kostelHrobka a klášter v audioprůvodci

Město Brno má nového audioprůvodce. Je online a posluchači se v něm dozví nejen o konkrétních historických památkách, ale též o významných lokalitách, městských částech nebo ulicích. Svůj prostor dostala i Kapucínská hrobka s klášterem.

Číst dál...

Balzam mKapucínský balzám

Letos ve spolupráci s Klášterní oficínou jsme obnovili dědictví našich bratří a to Kapucínský balzám, který historicky spadal do kategorie léčiv (viz historická etiketa), ale nyní je k dispozici jako doplněk stravy.

Číst dál...