LitomericewebNové příběhy z putování

Na spřáteleném webu brněnské hrobky najdete nové díly ze seriálu Putování po kapucínských klášterech. Autorka textů v poslední době navštívila Liberec, Mělník a také Litoměřice. Pokud Vás zajímá historie i současnost našich klášterů, budete mile překvapeni.

 

Základní historické informace o daném místě jsou často podpořeny historickými fotografiemi. Zároveň si můžete udělat obrázek o současném stavu a využití či nevyužití jednotlivých kostelů a domů. V tuto chvíli se můžete začíst do jednatřiceti příběhů kapucínských klášterů.

 

Nápad putovat po klášterech vznikl jako připomínka čtyřstého výročí vzniku česko-rakouské provincie a také jako podpora výstavy na pražské Loretě Pax et Bonum.

 

Dalšími novinkami na webu kapucínské hrobky jsou životopisy dvou kapucínů: Stanislava Žyly a Metoděje Franka. Oba působili v Brně, Žyla měl poměrně pohnutý život a zemřel v internaci jako člověk druhé kategorie; Metoděje Franka naopak na hřbitov vyprovodil velký zástup obyvatel Brna a většina z nich byla přesvědčena, že umřel světec. Třetí nový text pojednává o geniálním počinu, kterým bylo Serafínské dílo lásky.

 

[13. prosince 2019]