Posvícení v Sušici

V neděli 27. října 2019 si připomeneme posvěcení kostela sv. Felixe. Mši sv. v 18 h bude celebrovat br. Dismas Tomaštík OFMCap., kapucínský provinciál. Na bohoslužbě zazpívá farní sbor pod vedením Václava Švehly. Děti se mohou těšit na překvapení po liturgii.

 

Den samotného 364. výročí posvěcení kostela sice letos připadá na čtvrtek 24. října, ale slavení přeneseme na neděli. Při mši sv. vzpomeneme na světitele kardinála Arnošta Vojtěcha z Harrachu i na zakladatele a dobrodince kostela a kláštera jako byl např. císař Ferdinand III. a jeho nevlastní matka Eleonora, která kostelu věnovala ostatky Felixe z Cantalice. Do této řady rovněž patří sušický děkan Šebestián Zbraslavský ze Svatavy, hrabě Jindřich Libštejnský z Kolowrat a jeho syn František Oldřich či Jan Antonín Losy, hrabě z Losinthalu. A jsme vděční, že tato linie dobrodinců pokračuje až do současnosti...

 

Více o historii kostela a kláštera najdete v článku Kapucínský klášter v Sušici a také v textu Výročí posvěcení kostela sv. Felixe v Sušici, jenž jsme uveřejnili minulý rok.

 

A jak to bude s překvapením po mši sv.? Znalci místních poměrů už tuší... Na klášterní zahradě bude se svými kouzelnými drony létat P. Václav Salák. Dospělí ocení předvedené akrobatické kousky a děti zase padající sladkosti "z nebe".

 

Plakát ke stažení

[doplněno 26. října 2019]