OblackaSFR2018Obláčka SFŘ v Sušici

V neděli 25.2. 2018 odpoledne proběhla v terciářské kapli Sv. Kříže klášterního kostela sv. Felixe v Sušici "obláčka" 5 zájemců o život ve společenství SFŘ za hojné účasti (nejen) jeho členů. (viz foto)

50letJanPadesátiny br. Jana

Čas letí a my děkujeme Pánu za 50 let nabytého života br. Jana. Spolu se spolubratry ze všech našich kapucínských komunit, místními diecézními kněžími i zástupem věřících jsme v sobotu 10.2. děkovali a slavili...

24 201724 hodin v klášteře

I letošní podzim se v Sušickém klášteře konala víkendová akce pro starší žáky náboženství vikariátu Sušice-Nepomuk s bohatou účastí a pestrým adventním programem. Nabízíme malou ochutnávku.

podzim2017Podzim 2017 v Sušickém klášteře

Začíná padat sníh a tak je na čase se ohlédnout za prožitým podzimem. Co vše jsme prožívali, jak probíhaly stavební, restaurátorské a zahradnické práce, o setkání řádových zájemců, pravidelné bohoslužbě v nemocnici i na co se můžete těšit o vánocích - vše se dozvíte z přiložených obrázků. A kdo bude vytrvalý, ten se dočká i "zlatého hřebu"

deggenst2017Návštěva Deggendorfu

Ve středu 22.11. 2017 se v Domově sv. Vincence v Deggendorfu při mši svaté konalo přijetí sestry terciářky Onelie do noviciátu tamějšího společenství. Liturgii předsedal františkán P. Albin z Landshutu. Po květnové návštěvě zástupců tohoto společenství SFŘ v Sušici, se br. Kryštof a „novic“ František ze Sušického společenství vypravili svojí přítomností podpořit tuto radostnou událost (viz malá fotogalerie).

exer2017 Interfrantiškánské exercicie na Velehradě 2017

 Br. Romuald se účastnil interfrantiškánských exercicií, které letos dával slovenský kustod minoritů br. Tomáš Lesňak na   Velehradě, na téma: „Měl sv. František krizi středního věku?“. Zúčastnilo se 31 františkánů, 10 minoritů a 7 kapucínů. Jako  ohlédnutí nabízím nějaké fotečky.