pohrebjgFotografie z pohřbu

Na vaše četná žádosti dáváme k dispozici fotografie z pohřbu bratra Josefa.

Santa Casa 150Nebudou sobotní mše svaté v Loretě

Dovolujeme si vám oznámit, že od října 2017 se nebudou v loretánské Santa Case konat tradiční sobotní mše svaté. Děkujeme za pochopení.

Vánoce u kapucínů na Hradčanech

Srdečně vás zveme na vánoční mše svaté do klášterního kostela Panny Marie Andělské i loretánského Narození Páně.

Číst dál...

Večery u kapucínů v únoru

Ve středu 7. února 2018 vás zveme od 19 h na 78. benefici Večerů u kapucínů, která proběhne ve velkém refektáři hradčanského kláštera.

Číst dál...

Benefiční Večery u kapucínů


U zrodu benefičních koncertů v roce 2010 stála myšlenka návratu k našemu charismatu: žebrat pro druhé o to, co potřebují. Především pro ty, kdo se ocitli na okraji společnosti.

 

Už celá řada hudebníků a hudebnic přišla zdarma zahrát pro dobrou věc a stovky posluchačů podpořily péči o umírající, handicapované, mentálně postižené; pomohli lidem bez střechy nad hlavou; těm, které povodeň připravila o domov; dětem, o které rodiče nestojí; týraným ženám nebo třeba lidem nemocným schizofrenií.

 

Benefiční akce se konají vždy první středu v měsíci od 19 hodin (mimo letní prázdniny) ve velkém klášterním refektáři v Praze na Hradčanech. Výtěžek dobrovolného vstupného je věnován konkrétní neziskové organizaci.

 

Nejbližší benefiční večer

Ve středu 7. února vystoupí mužský sbor Ch-tdž! ve prospěch organizace Spolu dětem.

 

 

Mohlo by vás také zajímat

 

Františkánští terciáři na Hradčanech

 

K terciářům, jak se sekulárním františkánům také říká, patří lidé, kteří se „uprostřed světa“ snaží žít podle evangelia – stejně jako svatý František.

 

Společenství se schází každých čtrnáct dnů ve středu. Setkání začíná po večerní mši svaté společnými nešporami v kostele Panny Marie Andělské, poté následuje duchovní program. Další informace najdete na stránkách Sekulárního františkánského řádu.

 

Kontakt: Vojtěch Borský, Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. (ministr místního společenství); br. Ambrož Guzek, (duchovní asistent)

 

Fotogalerie