Myšlenka na den ze Sušice

V neděli 20. října 2019 si na Radiu Proglas můžete poslechnout krátké slovo k Misijní neděli. Pracovně je nazváno Misionář Jonáš. Tříminutové povzbuzení natočila Radka Rozkovcová s br. Petrem.

Číst dál...

01 ctverec270. výročí úmrtí barona Trencka

4. říjen se v Brně ponese nejen v duchu oslav sv. Františka z Assisi, ale připomeneme si také barona Franze Trencka, pohřbeného v naší hrobce, od jehož úmrtí uplyne právě 270 let. 

Číst dál...

P1150601Ohlédnutí za výročím Trencka

Víc než důstojně proběhlo připomenutí 270. výročí úmrtí barona Františka Trencka, stejně jako slavnostní otevření výstavy o antropologickém výzkumu jeho mumie uložené v naší hrobce. Na vernisáži nechyběl ani br. provinciál, který má nad výstavou záštitu.

Číst dál...

Ex kostela 150Přednáška o kanonizaci na přelomu totality 30 let poté

MVDr. František Reichel bude vyprávět o okolnostech spojených s uspořádáním historické národní pouti na kanonizaci sv. Anežky České, tehdy ještě v atmosféře doznívající totality v roce 1989.

Číst dál...

kapucin01Víkendové setkání

pro mladé muže

Bratři kapucíni zvou mladé muže na víkendové setkání do kláštera v Brně. 
Akce se uskuteční 25. - 27. 10. 2019.
Pokud máš zájem, tak napiš na tento Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Číst dál...

Posvícení v Sušici

V neděli 27. října 2019 si připomeneme posvěcení kostela sv. Felixe. Mši sv. v 18 h bude celebrovat br. Dismas Tomaštík OFMCap., kapucínský provinciál. Na bohoslužbě zazpívá farní sbor pod vedením Václava Švehly. Děti se mohou těšit na překvapení po liturgii.

Číst dál...